Przedsiębiorstwo

Mała czarna, koronkowa koszula, lniana pościel... Wszyscy mamy u siebie produkty z La Redoute. Dlaczego? Ponieważ La Redoute to więcej niż tylko biznes. To pasja. Historia pokoleniowa. Przedsiębiorstwo obecne na rynku szwajcarskim od ponad 15 lat. La Redoute udziela swoim klientom podpowiedzi modowych i pomaga stworzyć indywidualny styl. Z myślą o wszystkich kobietach pragnących wyrażać swoją osobowość ubraniem, z myślą o coraz większej swobodzie i autentyczności, na wzór szykownych i naturalnych paryżanek. Ach, ta moda!

La saga...

...spotkanie pewnej rodziny - państwa pollet - oraz pewien region - północ francji - dały początek przędzalni wełny, która z czasem stała się liderem sprzedaży wysyłkowej. przedstawiamy portret bardzo modnego rodu.

LA REDOUTE, OD 1837 R.

Roubaix, 1837 r. W tym roku zapisano pierwszą stronę niezwykłej historii La Redoute. Pochodzący z chłopskiego rodu, Joseph Pollet, wraz z żoną i dziećmi przeprowadza się do stolicy przemysłu wełnianego. Ten syn rolników i producent tkanin otwiera pierwszą przędzalnię wełny czesankowej. Opracowuje procesy produkcyjne i zbiera nagrody. Mówi się o nim, że oferuje jednocześnie „różnorodność i dobry smak w niskiej cenie”. Czyż nie są to przymioty, które znamy i dziś, 170 lat od założenia przedsiębiorstwa?

DYNASTIA POLLET

Pałeczkę przejmuje jego syn, Charles. W 1873 r. zakłada przędzalnię i buduje fabrykę na działce sąsiadującej z dwoma ulicami: Blanchemaille i... La Redoute. Skąd ta nazwa? Albo od małej twierdzy [fr. redoute], która strzegła dostępu do zamku w Roubaix, albo od sali teatralnej o nazwie redoute (z włoskiego Ridutto). Nie będziemy tego dochodzić.

PIERWSZY KATALOG

Ukazuje się w 1928 r. Katalog, dostarczany bezpłatnie wszystkim osobom, które zgłoszą chęć jego otrzymania, odpowiada na potrzeby 600 000 klientek zarejestrowanych w przędzalniach La Redoute. Ma niewielki format, 16 stron i zawiera około czterdziestu artykułów tylko i wyłącznie o dzianinach.
La Redoute,historia mody

niechętna wszelkim dyktatom, la redoute jest zawsze blisko kobiet, pomagając im pozostać w zgodzie z sobą i upływającym czasem.
chronologia historii mody stworzonej dla wszystkich kobiet.

Lata 1960-1970: LATA W STYLU YEYE

Ubrania La Redoute noszą największe gwiazdy sceny muzycznej: Sylvie Vartan, France Gall, Johnny Hallyday...

Lata 1970-1980: LATA TV

Katalog La Redoute jest teraz pełen kolorowych zdjęć. Od lekkich bluz, przez proste sukienki bez ramion w kolorowe wzory, po dzwony. Tak, spełniamy wszystkie życzenia klientek.

Lata 1980-1990: LATA PROJEKTANTÓW

Pragnąc być zawsze na czasie, La Redoute zaprasza do współpracy projektantów mody. I tak, od 1985 r. na stronach katalogu pojawiają się sylwetki takich gwiazd jak Popy Moreni, Jean-Paul Gaultier czy Marithé i François Girbaud.

Lata 1990-2000: LATA HAUTE COUTURE

La Redoute zaczyna przygodę z haute couture od współpracy z domami mody Karl Lagerfeld, Viktor & Rolf oraz Yves Saint Laurent. Haute couture w niskich cenach: czyż można lepiej?

Lata 2000-...: LATA AMBASADOREK STYLU

W La Redoute lubimy być sobą, nie naśladować. Taka jest również filozofia naszych ambasadorek. Są solidarne, chętnie się dzielą, rożni je wiek i preferowany styl: Emmanuelle Béart, Vanessa Paradis, Laetitia Casta, Jane Birkin, Françoise Hardy...
La Redoute moda i styl zycia

FILOZOFIA MARKI

Kobieta z sąsiedztwa, energiczna i sympatyczna, optymistyczna i pełna życia. Kobieta, która lubi modę, ale nie jest fashionistką. Kobieta wyluzowana, która nie komplikuje sobie życia i z którą masz ochotę porozmawiać. Kobieta wyjątkowa, jednocześnie wyzwolona i przystępna, dynamiczna i przedsiębiorcza, posiadająca osobowość, odważna i nie wstydząca się tego, pewna siebie...

w szwajcarii la redoute uosabia taką właśnie energiczną i pełną życia kobietę, której pomaga dokonywać wyborów modowych i tworzyć własny styl wzorowany na szykownych, lecz naturalnych paryżankach!

marki własne

Mademoiselle R :bardzo estetyczna linia z nutką poezji. Stroje damskie w stylu retro, szyte z nowoczesnych materiałów w modnych kolorach.
Soft Grey : kolekcja utrzymana w stylu urban casual, nowoczesny i zróżnicowany wygląd każdego dnia.
Laura Clément : elegancka, wyszukana i kobieca kolekcja, zawsze na czasie.